Richard Grenell flet për letrën që ju vendos Vuçiqit PËR NJOHJE TË KOSOVËS

18:33 | 3 Shtator 2020

I dërguari i Posaqëm i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka demantuar mediet serbe që raportuar se presidentit serb, Aleksandër Vuçiq i janë vënë mbi tavolinë letra për ta njohur Kosovën.

Blic.rs dhe B92 që raportuan duke aluduar në burimet e tyre diplomatike dhe gjithashtu deklaratat e ministrit serb lidhur me këtë çështje janë quajtur të pavërteta nga Grenell, shkruan Arbresh.info.

Ai ka reaguar shkurtimisht në Twitterin e tij, duke shkruar “Jo e vërtetë”.

 

 

Vuçiqit i vendoset në tryezë një letër PËR NJOHJE TË KOSOVËS

Shpërndaje në rrjete sociale