Qytetari i Durrësit: Zoti e bekoftë Kosovën

09:09 | 27 Nëntor 2019 | Agnesa Çitaku

Zija Korroku, banor i Durrësit të Vjetër ne një prononcim dhënë për arbresh.info ka falënderuar shtete fqinje për ndihmën që po i bëjnë Shqipërisë pas tërmetit të djeshëm.

Ai për të shprehur falënderimet ka thënë “Zoti e bekoftë Kosovën e Shqipërinë”.

Ndryshe banorët e Durrësit të vjetër ku po qëndron ekipi i arbresh.info po shprehen falënderues për ndihmat që po u vinë nga shtete fqinje e veçanërisht nga Kosova.

Menjëherë pas tërmetit nga Kosova janë nisur pjesëtarë të FSK-së dhe Policisë së Kosovës të cilët kanë ndihmuar në procesin e kërkim shpëtimit të personave ndërsa mëngjesin e sotëm kanë ardhur qindra pako me rroba, ushqim e nevoja tjera nga organizata të ndryshme e qytetarë të Kosovës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara