Qytetarët flasin për aktgjykimin dënues ndaj Gucatit dhe Haradinajt

14:37 | 18 Maj 2022

Qytetarët e Kosovës, pas vendimit të Gjykatës Speciale që dënoi me nga katër vjet e gjysmë burgim ish-krerët e OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati, e vlersojnë të padrejtë këtë vendim.

“E konsideroj se kjo është gjithçka tjetër veç jo drejtësi. Jemi të indinjuar me këtë veprim”, thotë qytetari.

“Kriminelet serbë gjithë ato masakra që i kanë bo në Kosovë, shëtisin të lire në serbi dhe Evropë, dhe shqiptarët që kanë luftuar për vendin e vet të gjykohen është një padrejtësi e madhe”, thotë qytetari./arbresh.info/