Qorrolli: “PETAT e asfaltit të Malishevës tregojnë babezinë e keqqeverisjes shumështresore njëzet e kusur vjeçare”

22:12 | 9 Janar 2021

Pamje të tmerrshme të asfaltit të bërë copë-copë në Malishevë saktësisht në rrugën që lidhë fshatin Rud të Malishevës me fshatin Sferkë të Klinës, kanë nxitur reagime të shumta.

Për këtë ka reaguar edhe profesori i të Drejtës Ndërkombëtare, Vigan Qorrolli, ku përmes një postimi në ‘facebook’, ka deklaruar se ‘petat’ e asfaltit të Malishevës e tregojnë keqqeverisjen shumështresore njëzet e kusur vjeçare, shkruan portali arbresh.info

Postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

PETAT e asfalltit te Malisheves e tregojne babezine e keqqeverisjes shumeshtresore njezet e kusur vjeçare.
Aty ku krimi ekonomik e ka leshuar digen thelle ne bashkepunimin ne mes te shtetit dhe kompanive qe shtrojne rruge, shumica syresh te kontrolluara nga vete politikanet mafioz.
Kjo babezi ne shtetndertim e tregon fytyren reale te njerezve jomeritor ne krye te institucioneve publike.
Pastaj mund te befasoheni se pse kerkush nga bota e civilizuar perendimore nuk na merr seriozisht.
Te mjere, te paafte, cuba e hajdute! /arbresh.info/

PETAT e asfalltit te Malisheves e tregojne babezine e keqqeverisjes shumeshtresore njezet e kusur vjeçare.
Aty ku krimi…

Posted by Vigan Qorrolli on Saturday, 9 January 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara