Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit procedohet për miratim

09:51 | 28 Shtator 2021

Komisioni Parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes, ka procedurë për në Kuvend Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit.

Shqyrtimi i këtij projektligji në komision të martën, mori mbështetjen e të gjithë anëtarëve të Komisionit që projektligji të procedohet për seancë në Kuvendin e Kosovës.

Kryetari i këtij Komisioni Bekë Berisha propozoi formimin e një grup punues, propozim ky që morri miratimin e deputetëve prezent./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara