Policia sekuestron një revole në Prishtinë

10:43 | 26 Dhjetor 2020

Policia të premten gjatë kontrollit të një veture në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë ka konfiskuar një revole dhe ka iniciuar rast ndaj një të dyshuari.

Në njoftimin e policisë thuhet se u konfiskua edhe karikatori i cili kishte dy fishekë, shkruan Arbresh.info.

“I dyshuari, G. S. mashkull 36 vjeç, është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës, dhe në konsultim me prokurorin e shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Shpërndaje në rrjete sociale