Pikat kufitare më shpejtë të kalueshme, kaq po presin sot mërgimtarët për të dalë nga Kosova

11:19 | 17 Gusht 2021

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka përditësuar të dhënat rreth pritjeve në pikat kufitare.

Derisa mërgimtarët që kishin qëndruar për pushime verore në Kosovë po kthehen në vendet ku jetojnë, pritjet nëpër pikat kufitare gjatë ditëve të fundit kanë qenë të gjata.

Por, duket se fluksi i atyre që po dalin nga Kosova, sot nuk është i madh.

Pritje më të gjata ka në pikat kufitare te Dheu i Bardhë, dhe në Muçibabë, ku udhëtarët që po e lënë Kosovën po presin nga 50 deri në 60 minuta.

Në pikat tjera kufitare pritjet për të dalë nga Kosova janë nga 10 deri në 15 minuta, apo deri në 30 minuta më së shumti.

Derisa për të hyrë në Kosovë, pritjet nuk kalojnë më shumë se 15 minuta.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara