Pezullohet kontrata për dezinfektimin e maunave në pikat kufitare

18:59 | 1 Qershor 2020

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, ka pezulluar kontratën për dezinfektimin e mauave që hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë MPBAP-ja përmes një postimi në Facebook.

Tutje, bëhet e ditur se nga  publikimi i këtij vendimi, importuesit nuk kanë nevojë t’i dezinfektojnë maunet në pikat kufitare./arbresh.info

???????i i plotë:

Pezullohet kontrata për dezinfektimin e mauneve që vijnë në Republikën e Kosovës.

Dezinfektimi i kamionëve parashihej në kuadër të masave për luftimin e pandemisë së COVID-19.

Nga ky moment importuesit nuk kanë nevojë t’i dezinfektojnë maunet në pikat kufitare.

Ja si dezinfektohen kamionët në kufi

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara