Google ADS

PDK demanton Arbana Xharrën

16:58 | 15 Gusht 2017

Arbana Xharra nga PDK e ka cilësuar të pavërtete lajmin e publikuar në portale se është një nga kandidatët e PDK-së për kryetare të Gjakovës. Megjithatë, ‘Indeksonline’, nga burime të sigurta mëson se për Xharrën është diskutuar një ditë më parë në mbledhjen e degës se PDK-së në Gjakovë.

‘Indeksonline’, ka siguruar edhe foto nga ky takim, i cili është mbajtur në Gjakovë një ditë më parë në orën 17:00.

Poashtu merret vesh se për mundësinë qe Xharra t’i hyjë garës për kryetare të Gjakovës, është diskutuar edhe në nivel qendror.

“Dje kemi pas mbledhje me kryetar të Degëve dhe nëndegëve ku është diskutuar për kandidaturat e mundshme. Kandidimi i Xharrës është opsion real pasi ka marrë mbështetje të konsiderueshme nga qendra dhe nëndegët në Gjakovë”, ka thënë një burim, i cili ishte pjesë e këtij takimi.

E, në reagimin e Xharrës ndër të tjera thuhet se s’ka asnjë vendim për kandidimin e saj në Gjakovë

 

Shpërndaje në rrjete sociale