Parandalohet një rast i kontrabanimit me medikamente mjekësore në Bistricë të Leposaviqit

23:00 | 21 Shtator 2023

Një rast i kontrabandimit me medikamente mjekësore është parandaluar sot nga Policia e Kosovës në fshatin Bistricë të Leposaviqit.

I dyshuari G.P dyshohet se me veturën e tij ka hyrë ilegalisht në territorin e Kosovës nga Serbia, shkruan Arbresh.info.

“Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti për ndërhyrje të shpejtë në kuadër të Policisë Kufitare, më datën 21.09.2023 në fshatin Bistricë-Leposaviq ka ndaluar personin e dyshuar G.P., m/k, i cili dyshohet se me veturën e tij në mënyrë ilegale kishte kaluar nga territori i Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës. Gjate kontrollit të veturës, është vërejtur se në të kishte të ngarkuara medikamente mjekësore të cilat dyshohet të jenë të kontrabanduara”, thuhet në njftim.

Tutje, Policia bënë të ditur se të gjitha veprimet e mëtutjeshme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordimin me organet e drejtësisë./Arbresh.info

Të ngjashme