Parandalohet kontrabandimi i çokollatave Snickers në Leposaviq

19:27 | 4 Qershor 2023

Policia e Kosovës ka ndaluar një automjet të tipit Mercedes në fshatin Koshuticë të Leposaviqit, i cili dyshohet se se kishte shfrytëzuar rrugën e cila nuk ishte e autorizuar për kalim kufitar për hyrje nga Serbia në Kosovë.

Në njoftim thuhet, se në automjetin e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar 150 paketa me çokollada Snickers.

“Lidhur me rastin është kontaktuar Prokurori i Shtetit i cila ka urdheruar që të inicohet rastet në procedurë të rregullt për “Kontrabandim me mallra” dhe “Kalim i paautorizuar i vendkalimeve kufitare apo i vijës kufitare”. Automjeti dhe malli janë sekuestruar dhe dërgohen në terminalin doganor për procedura të mëtutjeshme ligjore”, thuhet në njoftim./Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme