PAMJE/ Forca të shumta të sigurisë para shtëpisë së kryeministrit Kurti pas kërcënimit

21:43 | 27 Tetor 2021

Sonte Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka marr një kërcënim, mirëpo nuk është bërë e ditur se nga kusht ka ardhur ky kërcënim.

Pas kërcënimit numër i madh i policëve po qëndron para shtëpisë së tij për çështje sigurie.

Arbresh.info është në vendin e ngjarje dhe raporton se gjendja është e qetë.

Kujtojmë, se zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka konfirmuar lajmin për media.

“Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë. Institucionet e hetuesisë dhe sigurisë tashmë janë duke bërë punën e tyre. Ato bëjnë vlerësimet e nevojshme dhe ndërmarrin masat përkatëse. Në anën tjetër, kryeministri vazhdon angazhimin e tij të rregullt”, ka thënë ai. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara