Pacolli pas takimit më Ramën: Shqipëria fuqishëm qëndron në krah të Kosovës

13:41 | 27 Shtator 2021

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shkruar rreth takimit më Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Përmes një psotimi në facebook, Pacolli ka shkruar se mesazhi i sotëm i Kryeministrit Rama ishte i qartë se Shqipëria fuqishëm qëndron në krah të Kosovës.

Postimi i plotë:

Në vizitën e tij të parë në Kosovë pas formimit të qeverisë së re, pata nderin të pres kryeministrin shqiptar, Z. Edi Ramën më kolegë, më të cilin diskutuam mes tjerash edhe për situatën në veri të Kosovës. Vizita e Kryeministrit shqiptar, në këtë moment delikat është shume e nevojshme dhe Kosova duhet të shfrytëzoj këtë për forcimin e lidhshmërisë, në çdo aspekt më Shqipërinë. E falënderova për vizitën dhe mbështetjen e tij për vendin tonë. Biseduam për nevojën e madhe të funksionalizimit të të gjithë mekanizmave paqësor në mënyrë që të çtensionohët situata në veri dhe t’i hapet rrugë dialogut. Mesazhi i sotëm i Kryeministrit Rama ishte i qartë se Shqipëria fuqishëm qëndron në krah të Kosovës, në secilën variante që garanton zgjidhje të problemit duke mos rrezikuar jetrat e qytetarëve, që garanton lëvizjen e lirë dhe ruan integritetin territorial të vendit./arbresh.info

Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz të ulur dhe njerëz në këmbë

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara