Pacolli: Njerëzit punëtorë të këtij vendi i mbanë puna e vullneti, por nuk i ndihmon shteti

18:12 | 21 Janar 2021

Kreu i Aleancës Kosova e Re(AKR), Behgjet Pacolli thotë se është i hidhur fakti që Kosova ende nuk ka arritur të krijojë as minimumin e kushteve për të ndihmuar ndërmarrësit dhe bizneset vendore.

Ai, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se vazhdimisht ka insistuar se një plan i mirëfilltë ekonomik është jetik për zhvillimin që na duhet, shkruan arbrersh.info.

Pacolli ka shtuar se njerëzit punëtorë të këtij vendi i mbanë puna e vullneti, por nuk i ndihmon shteti.

“Është e vërtetë e hidhur që Kosova nuk ka arritur të krijojë as minimumin e kushteve për të ndihmuar ndërmarrësit dhe bizneset vendore. Prandaj kam insistuar vazhdueshëm dhe zë lartë se një plan i mirëfilltë ekonomik është jetik për zhvillimin që na duhet. Njerëzit punëtorë të këtij vendi i mbanë puna e vullneti, por nuk i ndihmon shteti”, ka shkruar Pacolli./arbresh.info/

Postimi i plotë:

Për një Kosovë që prodhon
Është e vërtetë e hidhur që Kosova nuk ka arritur të krijojë as minimumin e kushteve për të ndihmuar ndërmarrësit dhe bizneset vendore.
Prandaj kam insistuar vazhdueshëm dhe zë lartë se një plan i mirëfilltë ekonomik është jetik për zhvillimin që na duhet.
Njerëzit punëtorë të këtij vendi i mbanë puna e vullneti, por nuk i ndihmon shteti.
Pas 14 shkurtit gjërat do ndryshojnë.
Jap fjalën.
Dhe fjalën s’e thyej dot.

Lajmet më të lexuara