Pacolli: Duhen plane konkrete për ‘exit strategy’

16:38 | 18 Prill 2020

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se duhet plane konkrete për “exit strategy”,si kriza me pandeminë Covid-19, e si kjo krizë janë shumë të rralla dhe përvoja se si shtetet janë duke u përballe me këtë krizë janë të ndryshme.

Ai thotë se e përbashkëta e këtyre përvojave duket të jetë rritja e kapaciteteve mjekësore për aq sa ka mundësi, testimet e shumta, etj, çka mundëson kontrollin e pandemisë, e çka mund të ndihmoj në hapjen graduale dhe të planifikuar të ekonomisë, që mund të bëhet në faza të caktuara, transmeton arbresh.info.

Pacolli ka shkruar po ashtu në Facebook, se rënia e ekonomisë ndikon në zvogëlimin e qarkullimit të parasë, e kjo ndikon direkt në të ardhurat tatimore./arbresh.info

Ky është postimi i tij në Facebook :

Krizat si kjo me pandeminë e Covid-19 janë shumë të rralla. Përvojat se si shtetet janë duke u përballe me këtë krizë…

Publiée par Behgjet Pacolli sur Samedi 18 avril 2020

Lajmet më të lexuara