Google ADS

OVL e UÇK-së, nderon me mirënjohje të burgosurit politikë të viteve 60-ta

11:26 | 28 Nëntor 2017
Arbresh.info

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Pejë, ka nderuar sot  me mirënjohje me motivacion ‘lajmëtar i lirisë’, me rastin e 28 Nëntorit, Festës Kombëtare të Flamurit, disa nga patriotët dhe të burgosurit politikë të viteve ’60-ta në komunën e Pejës, shkruan arbresh.info.

Përmes një komunikate për medie ata kanë bërë të ditur se për këta patriotë dhe të burgosur politikë kanë ndarë mirënjohje.

Mirënjohje iu ndanë: Nezir Gashi, Ramadan Shala (post mortum), Sylë Shala (post mortum), Selajdin Daci (post mortum), Shefqet Deçani (post mortum), Avdyl Shala (post mortum), Mehmet Krasniqi (post mortum), Ejup Kastrati, Vesel Rexhepaj (post mortum), Zeqë Shala (post mortum), Remzi Baloku dhe Ahmet Zeka  (post mortum)./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale