Google ADS

Osmani takoi senatorë e kongresistë në Washington: I falënderova për përkushtimin e palëkundur ndaj Kosovës

17:24 | 10 Korrik 2024
E.H

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani gjatë vizitës së saj në Washington D.C ka takuar senatorë e kongresistë amerikan në kuadër të 75-vjetorit të themelimit të NATO-s.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka falënderuar ata për kontributin për të forcuar aleancës midis Kosovës e SHBA-së.

“Senatorë e kongresistë amerikanë të të dyja partive i bënë jehonë aspiratave tona në kohët më të vështira. Ata ishin zëri i popullit të Kosovës. Në Washington D.C., në kuadër të 75 vjetorit të themelimit të NATO-s, i falënderova ata për kontributin e tyre përgjatë viteve, por edhe për përkushtimin e palëkundur për ta forcuar aleancën midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara”, ka shkruar Osmani./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale