Google ADS

Osmani nderon ushtarët e rënë amerikan në Arlington të SHBA-së

17:53 | 11 Korrik 2024
E.H

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka nderuar ushtarët në Arlington të SHBA-së, të rënë për lirinë dhe paqen

Me anë të një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se Lidhjet e thella dhe vlerat e përbashkëta ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë ngritur edhe mbi këtë kontribut.

“Në Arlington, nderuam ushtarët e guximshëm amerikanë që sakrifikuan në shërbim të lirisë dhe paqes. Guximi dhe përkushtimi i tyre është frymëzim për një botë të lirë dhe të sigurt. Lidhjet e thella dhe vlerat e përbashkëta ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë ngritur edhe mbi këtë kontribut. Duke kujtuar këta heronj, riafirmojmë angazhimin tonë për t`i mbështetur parimet për të cilat ata luftuan”, ka shkruar Osmani./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme