Nxënësit protestojnë për arrestimin e shtatë personave, që morën pjesë në rrahjen e djalit të Nenad Rashiq

11:33 | 27 Shkurt 2021

50 nxënës të shkollës së mesme kanë protestuar kundër të arrestimit të disa nxënësve të tjerë që ishin përfshirë në rrahjen e midis dy grupeve të të rinjve serbë para një shkolle në Lapllasellë, ku mbeti i lënduar edhe djali I politikanit serb, Nenad Rashiq.

Rasti ka ndodhur të premten (dje) rreth orës 11:30, në Graçanicë, thuhet në raportin e policisë.

Thuhet se protesta ka përfunduar e qetë dhe pa incidente.

“Raportohet se 50 nxënës të shkollës së mesme kanë protestuar kundër arrestimit të disa nxënësve, pjesëmarrës në rrahjen e datës 22.02.2021. Protesta ka përfunduar e qetë pa incidente”, thuhet në raport. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara