Një i vdekur dhe 21 raste të reja me Covid-19

15:16 | 9 Qershor 2021

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq janë konfirmuar 21 raste të reja.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas njoftimit, janë kryer 2 mijë e 114 testime, ndërsa janë konfirmuar 111 persona të shëruar, shkruan arbresh.info.

Në total numri i rasteve aktive në vendin tonë është 832./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara