Nis vaksinimi i pjesëtarëve të policisë

12:22 | 16 Qershor 2021

Ka filluar vaksinimi i zyrtarëve policorë në qendrën e vaksinimit në sallën 1 Tetori të Prishtinës.

Zëdhënësi i policisë së Kosovës Baki Kelanit ka thënë se procesi po shkon mirë dhe se brenda këtij institucioni janë bërë të gjitha përgatitjet që të gjithë zyrtarët policor të vaksinohen kundër Covid-19.

Ai tutje ka thënë se nuk ka pasur ndonjë hezitim dhe se personat mbi 65 vjeç janë vaksinuar më herët.

Sipas të dhënave të MSH-së prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë rreth 102.598 doza të vaksinës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara