Google ADS

Nesër zhvillohet ndeshje miqësore në futboll mes Qeverisë dhe Trupit Diplomatik në Kosovë

15:44 | 13 Qershor 2024
K.B

Qeveria e Kosovës dhe Trupi Dipolmatik i Kosovës nesër do të organizojnë ndeshje miqësore në futboll.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 15:00n në kampin Edukativ Nacional në Hajvali, shkruan Arbresh.info

14:45 – 15:00 Përgatitje dhe ngrohje para ndeshjes

15:00 – 15:15 Fjalë përshëndetëse e përbashkët nga:

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, z. Besnik Bislimi

Ambasadori i Shqipërisë, z. Petrit Malaj dhe

Ambasadori i Suedisë, z. Jonas Westerlund

15:20 – 15:50 Pjesa e parë e ndeshjes

15:50 – 16:05 Pushim

16:05 – 16:35 Pjesa e dytë e ndeshjes

16:40 – 16:55 Ceremonia e ndarjes së shpërblimeve

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme