Nesër rivarrosen heronjët e kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

07:34 | 22 Nëntor 2019

Nesër bëhet rrivarrosja e heronjëve të kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani.

E me e rastin e rivarrimit të Heronjve të Kombit Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani, nesër do të mbahen këto aktivitete:

10:00 deri 11:30 Homazhe në hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës

12:00 Akademia Përkujtimore në Teatrin Kombëtar në Prishtinë

13:00 Nisja e kortezhit nga Teatri dhe Rivarrimi në Varrezat e Heronjve në Velani – Prishtinë, afër varrit të Adem Demaçit.

Të gjitha këto aktivitete bëhen nën patronatin e Ramush Haradinaj Kryeministër në detyrë i Republikës së Kosovës./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara