Google ADS

Nëna dhe babai i Thaçit marrin rrugën drejt Hagës për ta takuar djalin e tyre

14:59 | 19 Maj 2024
E.H

Prindërit e ish-presidentit, Hashim Thaçi kanë udhëtuar për në Hagë, ku do të vizitojnë djalin e tyre i cili gjendet në paraburgim që nga viti 2020.

Siç shihet edhe nga pamjet, nëna e ish-presidentit ka vështirësi edhe për të ecur për shkak të problemeve shëndetësore dhe moshës së shtyrë.

Ndryshe, takimi i tyre i fundit ishte me 2 shtator 2023, kur Gjykata Speciale kishte aprovuar kërkesën e Thaçit për të takuar babin e tij pasi ky i fundit kishte probleme shëndetësore.

Ish-krerë të UÇK-së, Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi, po mbahen në paraburgim prej 5 nëntorit 2020 ndërsa procesi gjyqësor ndaj tyre po vazhdon ende./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme