Mustafa: LDK nuk do të bëjë koalicion me PDK-në

16:27 | 9 Qershor 2017

Kryeministri në largim Isa Mustafa ka potencuar edhe një herë se LDK nuk do të bëjë koalicion me PDK-në.

“Interesi i vendit, kufizimet nga Vendimi i Gjykatës Kushtetuese dhe sugjerimet e partnerëve ndërkombëtar të Kosovës dhe të LDK-së, bënë që ne të hyjmë në koalicion me PDK-në para 3 vjetësh. Por, jo më!”, shkruan Mustafa në facebook.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë

LDK nuk do të bëjë koalicion me PDK-në.

Interesi i vendit, kufizimet nga Vendimi i Gjykatës Kushtetuese dhe sugjerimet e partnerëve ndërkombëtar të Kosovës dhe të LDK-së, bënë që ne të hyjmë në koalicion me PDK-në para 3 vjetësh. Por, jo më!

Ata e shkelën marrëveshjen dhe treguan se nuk u intereson shteti por interesat e tyre partiake.

Ne do të punojmë për shtetin.

Më 11 Qershor ne do të fitojmë dhe do të ndërtojmë Qeverinë me njerëz të besës.

Urime!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara