Google ADS

Musliu konfirmon se në fotografi është terroristi i vrarë: Shihet se ka mbi 300 plumba me vete

16:33 | 24 Shtator 2023

Eksperti i Sigurisë, Agim Musliu ka konifirmuar se personi i cili shihet në fotografinë e cila po qarkullon në media ështër njëri nga terroristët e vrarë.

“Uniforma e tij siç thashë më herët më ngjason me njësinë speciale të diverzanteve të uhstrisë serbe në brigadën 72 dhe njësitin Kobra nëse ju kujtohet ai incidenti  me trenin dhe ve3ndosja e eksplozivit në tren pikërisht ky njësit re ka implement në aksion”, ka thënë Musliu në Klan Kosova.

Sipas tij, arnatimi është M70 AB, imitimi i kallashnikovës teksa shtoi se është armatim personal, pushkë e mësymjes.

Ndërsa shtoi se vihet re edhe uniforma e cila është karakteristike për këtë njësit.

Duke komentuar fotgrafinë, Musliu tha se po sheh rreth 360 plumba në karikatortin e tij.

“ Një pjesëtar i Njësisë Speciale është i armatosur pikërisht si ky personi që po e shihni këtu”, deklaroi Musliu./Arbresh.info.

Lexo edhe:

Publikohet fotografia që dyshohet të jetë e njërit nga kriminelët serbë të vrarë

 

Shpërndaje në rrjete sociale