MKRS ndan çmimet në fushën e kinematografisë

07:24 | 27 Gusht 2018

Sot në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizohet ceremonia e ndarjes së çmimeve në fushën e Kinematografisë.

Çmimi Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu”, me vendim unanim të Jurisë Profesionale i ndahet regjisorit Besim SahaÒ«iut-post mortem.

Po ashtu, Çmimi Vjetor për Kinematografi, me vendim unanim të Jurisë Profesionale i ndahet regjisorës znj. Blerta Zeqiri

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara