Mehaj nesër mban takim me ministrat e Mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi.

11:07 | 9 Shkurt 2023

Nën organizimin e Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj, nesër më 10 shkurt, do të mbahet takimi i ministrave të Mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi.

Përmes një njoftimi për medie është bërë e ditur se takimi “Regional Alliance on Smart Defence” do të mbahet në Hotel Four Points/Sheraton, lagjja Marigona Residence.

Në këtë takim mediet do të marrin vetëm pamjet me kamera, kurse nga ora 12:00, para mediave të pranishme do të lexohet deklarata e përbashkët e katër ministrave të mbrojtjes, thuhet në njoftim./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale