Mbi 75 milionë numri i të infektuarve me Covid-19 në botë

09:28 | 18 Dhjetor 2020

Vazhdon të rritet numri i të prekurve me COVID-19 në botë. Sipas Worldometer numri i të infektuarve ka shkuar në 75 milionë e 13 mijë e 332 raste, transmeton TCH raportimet.

Numri më i madh i të infektuarve me koronavirus është regjistruar në SHBA, me gjithsej 17 milionë e 486 mijë e 984 raste deri më tash.

Pas SHBA-së radhiten India me 9.977.760 raste, Brazili me 7.053.486, Rusia 2.762.668, Franca 2.427.316, Turqia 1.955.680, Britania 1.948.660, Italia 1.906.377, Spanja 1.805.633, Argjentina 1.517.046, Kolumbia 1.456.599, Gjermania 1.429.040, Meksika 1.277.499, Polonia 1.171.854 dhe Irani me 1.138.530 raste.

Shumë vende nga frika se situata mund të dalë nga kontrolli dhe mund të fillojë një valë e tretë infektimi kanë shtrënguar masat kufizuese për festat e fundvitit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara