Malishevë, gruaja denoncon burrin dhe vjehrrin në polici për dhunë fizike dhe psikike

09:24 | 7 Korrik 2020

Policia e Kosovës, gjatë raportit 24 orësh të saj, ka bërë të ditur se viktima femër kosovare ka raportuar se dy të dyshuarit bashkëshorti dhe vjehrri i saj në vazhdimësi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, e cila si pasojë ka pranuar tretman mjekësor.

Në raportin e PK-së, thuhet se me vendim të prokurorit bashkëshorti i viktimës është dërguar në mbajtje, kurse babai i tij  është liruar në procedurë të rregullt.

Ky është raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

“Malishevë 06.07.2020 – 15:15. Viktima femër kosovare ka raportuar se  dy të dyshuarit meshkuj kosovarë (bashkëshorti dhe vjehrri i saj) në vazhdimësi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, e cila si pasojë ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit bashkëshorti i viktimës është dërguar në mbajtje, kurse babai i tij  është liruar në procedurë të rregullt”./Arbresh.info

 

Lajmet më të lexuara