Google ADS

Kurti viziton familjen e Vasfije Krasniqit: Ritheksova mbështetjen për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

23:06 | 4 Prill 2024
E.H

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka vizituar këtë mbrëmje famijen e Vasfije Krasniqi-Goodman-it.

Me anë të një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se Krasniqit i ka shprehur mirënjohjen më të thellë për guximin dhe përkushtimin e saj për t’i jep zë të vërtetës, përcjell Arbresh.info.

“Kënaqësi e veçantë që këtë mbrëmje ta kaloj në familjen e Vasfije Krasniqi Goodman. Vasfijes ia shpreha sërish mirënjohjen më të thellë për guximin dhe përkushtimin e saj që t’i jep zë të vërtetës. Ritheksova mbështetjen e palëkundur për të gjitha të mbijetuarat e të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë”, ka shkruar kryeministri.

“Përkrahja e pakushtëzuar institucionale dhe shoqërore është e domosdoshme për të larguar heshtjen që mveshë këtë krim, këtë armë lufte të përdorur nga Serbia”, tha Kurti./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale