Kurti deri tani ka emëruar 15 zëvendësministra

07:46 | 7 Prill 2021

Këto janë tetë zëvendësministrat e emëruar nga kryeministri, Albin Kurti:

Dukagjin Popovcin e ka emëruar zëvendësministër të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit,

Shemsi Sylën, zëvendësministër të Mbrojtjes,

Linda Çavdarbashën, zëvendësministre të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës dhe

Imri Demelezin, zëvendësministër të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, janë emrat e rijnë që janë emëruar nga kryeministri Albin Kurti të martën.

Getoar Mjeku, zëvendësministër i Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë,

Nita Shala,  zëvendësministre e Drejtësisë,

Gazmend Salijević, zëvendësministër për Komunitete dhe Kthim,

Adnan Redžeplar, zëvendësministër i Mbrojtjes,

Sejnur Veshall, zëvendësministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,

Almir Veliji, zëvendësministër i Zhvillimit Rajonal,

Avod Dješević, zëvendësministër i Administrimit të Pushtetit Lokal

Qazim Rrahmani, zëvendësministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

Deri m​ë tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 15 zëvendësministra./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara