Google ADS

Krerët e shtetit nesër bëjnë homazhe për 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut

20:46 | 14 Janar 2023
E.H

Krerët e shtetit, Presidentja Vjosa Osmani, Kryeministri Albin Kurti dhe Kryekuvendari Glauk Konjufca, nesër do të bëjnë homazhë në Kompleksin Memorial në Reçak nga ora 10:00, në 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Përmes një komunikate për media, u bë e ditur se në 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut, në orën 11:00, krerët e shtetit do të marrin pjesë në ceremoninë përkujtimore që do të mbahet në Shtëpinë e Kulturës në Shtime.

Po ashtu, Presidentja Osmani do të mbajë fjalim në Akademinë Përkujtimore me rastin e 24 vjetorit të Masakrës së Reçakut.

Nesër, më 5 janar 2023, janë bërë 24 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale