Krasniqi takon dy kongresistë amerikanë, i falënderon për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Kosovën

19:49 | 2 Shkurt 2023

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, po qëndron për vizitë në SHBA, dhe ka njoftuar se ka  takuar sot kongresistët amerikanë Dutch Ruppersberger dhe Ben Cline.

përmes një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se kishte kënaqësinë e veçantë, të ritakojë kongresistët Ruppersberger dhe Cline në darkën e hapjes së takimit tradicional Lutjet e Mëngjesit, ne Washington, DC.

“Kongresmenëve Ruppersberger dhe Cline u shpreha mirënjohjen dhe falënderimin tim për mbështetjen e vazhdueshme që SHBA i ka ofruar Kosovës në të gjitha fazat më të rëndësishme deri më sot”, ka shkruar Krasniqi.

“Çlirimi, pavarësia dhe shtetndërtimi i Kosovës nuk do të ishin asnjëherë të mundura pa aleatin tonë të përhershëm dhe besnik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës!”, ka shkruar ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale