Google ADS

Krasniqi në përurimin e shtatore së Blair: Ky monument simbolizon shpresën tonë të pakufishme

19:10 | 12 Qershor 2024
E.H

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka marr pjesë në përurimin e shtatores së ish-kryeministrit britanik, Tony Blair.

Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi tha se ky monument simbolizon shpresën tonë të pakufishme, miqësinë e përjetshme dhe mirënjohjen e përzemërt.

“Sot, në Ferizaj përuruam shtatoren e ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, duke nderuar lidershipin e tij të patrembur dhe mbështetjen e palëkundur për çlirimin e Kosovës. Ky monument simbolizon shpresën tonë të pakufishme, miqësinë e përjetshme dhe mirënjohjen e përzemërt. Faleminderit, kryeministër Blair!”, shkroi Krasniqi./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme