Kosovë 1925: Kur bajrami falej me veshje kombëtare

10:25 | 11 Gusht 2019

Kjo foto e rrallë e faljes së bjaramit  në xhaminë e madhe është realizuar në qytetin e Vushtrisë, në vitin 1925.

Në foto shihen besimtarët  me veshje kombëtare duke u falur Kurban Bajramin brenda dhe jashtë xhamisë shkruan FMimages.net.

Shpërndaje në rrjete sociale