Knaus: BE-ja bullizon Kurtin si ish i burgosur i Millosheviqit, dhe simpatizon Vuçiqin si ish-ministër i tij

19:25 | 23 Nëntor 2022

Presidenti i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, ka kritikuar qasjen e Bashkimit Evropian karshi Kosovës.

Knaus, përmes një postim në Twitter, ka thënë se të bullizosh një ish-të burgosur të Millosheviqit, e në të njëjtën kohë të magjepsesh nga një ish-ministër i Millosheviqit, duke iu referuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është e rrezikshme.

“Strategjia e BE-së për Kosovën: bullizoni një ish-të burgosur politik të Millosheviqit, Albin Kurtin, ndërsa simpatizoni ministrin e Millosheviqit nga lufta e vitit 1999 në Kosovë. Kjo është dritëshkurtër dhe e rrezikshme, hedhje e benzinës në zjarr”, ka shkruar Knausi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale