Google ADS

Kearns: Sulm i orkestruar ndaj forcave të rendit në Kosovë, pamjet shfaqin milicin e financuar dhe pajisur mirë

14:27 | 24 Shtator 2023

Pas vrasjes së një polici të Kosovës në veri, ka reaguar edhe deputetja britanike, Alicia Kearns, duke thënë se është shqetësues sulmi i orkestruar ndaj forcave të rendit në Kosovë.

Me anë të një postimi në Twitter, Kearns ka thënë se pamjet fillestare shfaqin personat e armatosur janë që milici e financuar dhe e pajisur mirë, duke përfshirë edhe automjete të blinduara.

“Përgjegjësia duhet të mbahet dhe ata duhet të përballen me drejtësinë. Le të shpresojmë që askush tjetër të mos lëndohet”, tha Kearns./Arbresh.info