Kapet kokainë në Gjilan, një i arrestuar

18:29 | 2 Qershor 2023

Policia e Kosovës sot ka zënë një person me 220 gramë kokainë në Gjilan.

Sipas njoftimit të Policisë, 25 vjeçarit Sh.R në këtë qytet, iu kontrollua shtëpia dhe aty iu gjeten gjashtë paketime me kokainë 220 gramë, që në vlerë monetare do të thotë 22 mijë euro.

“Ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti penal ‘blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve, substancave psikotrope dhe analoge, i njëjti është intervistuar dhe me aktvendim nga prokurori është dërguar në mbajtje deri në 48 orë”, thuhet në njoftimin e Policisë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme