Kadri Veseli deklarohet për Asociacionin, ka një porosi për Hotin

12:20 | 29 Shtator 2020

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se marrëveshja për krijimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe duhet të ketë për bazë kushtetutën e Kosovës.

I pyetur se si e sheh krijimin e saj ai ka thënë se për çdo gjë duhet të ketë pa arsyesh kushtetutën e Kosovës, raporton Arbresh.info.

Duke porositur Kryeministrin Avdullah Hotin që të ketë për bazë Kushtetutën e Kosovës.

“Unë dhe ju jemi të obliguar të besojmë në kushtetutën e Kosovës dhe e kemi obligim të i besojmë jo vetëm për këtë por për të gjitha që lidhen me dialogun duhet të kemi kushtetutën si bazë vetëm çka thotë në to”, ka thënë Veseli.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara