Ish-agjenti i SHIK-ut tregon nëse ka lidhje me kryeministrin Kurti, shan publikisht këta deputetë

15:32 | 4 Prill 2020

Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari përmes një shkrimi publik në faqen e tij Facebook, ka treguar për herë të parë se nuk ka asnjë interes ose lidhje me kryeministrinë në detyrë, Albin Kurti.

Miftari i ashpër paraqitet ndaj deputetëve që së bashku me Listën Serbe, rrëzuan qeverinë Kurti, madje ish-agjenti i SHIK-ut shan me nënë deputetët që janë duke ia dërguar ftesën për shoqëri në rrjetet sociale.

Ai paralajmëron se nëse ndodhë edhe njëherë një gjë e tillë, do t’i bëjë publike emrat e tyre.

Ja shkrimi i tij pa ndërhyrje:

“Miqve të Beogradit

Përsonalisht as familjarisht nuk kemi patur kurr as nuk kemi as sot asnjë interes apo profit nga qeverija e Albin Kurtit dhe nuk jemi fare as antar të LVV deri sot,por gjith ata deputet që kan ngrit doren me rrëzur qeverin legjitime të Kosoves me ndihmen e Listet Serbe e sot më dergoni ftesa për miqësi at nan jav q…. mos um qoni ftesa se jav baj publike ftesat e juj edhe do gjëra tjera ekstra ..!

Nuk um duhet miqsija mu fare me politiqar_ zuzar të korruptuar e shqiptar të Beogradit e të krimit të organizuar,por nuk un duhet miqsi as me ata që Hashim Thaqi me banda të veta ju ka vra baballar e vllazer tuaj dhe nga aj gjaku i tyre sot ju seriva jeni deputet e ju sot prap bashk me Hashim Thaqin në valle ..!”

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara