I mituri goditet nga pirunari në Mitrovicë, dërgohet në spital

18:23 | 8 Nëntor 2022

Një i mitur në Mitrovicë është goditur nga pirunari duke marrë kështu lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Fadil Deqili”.

Kështu bëri të ditur për arbresh.info zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Sot, rreth orës 11:00, në rrugën ” Fadil Deliqi” në Mitrovicë, ka ndodhur një aksident trafiku, në mes të një makine punuese (Pirunar) dhe një këmbësori, Si pasojë e aksidentit lëndime ka pësuar këmbësori i moshës së mitur”, tha Zahiti.

Siç është raportuar nga mediat viktima është i moshës tetëvjeçare.

Ai ishte dërguar me urgjencë në spitalin e Mitrovicës, pasi kishte përfunduar nën rrotat e pirunarit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale