Huqja e Kurtit, nënshkruan vendimin me emër të Avdullah Hotit

14:54 | 22 Prill 2021

Qeveria e Kosovës dje ka mbajtur mbledhjen e tetë të saj. Në mesin e shumë vendimeve që janë marrë dje, është edhe vendimi për nënshkrimin e marrëveshjes për financimin dhe zbatimin e projektit “Heras+”, vendim ky që lidhet më arsimin në vend.

Por, në këtë vendim figuron emri i Avdulla Hotit dhe nënshkrimi i Albin Kurtit.

Duket se Kurti i ka nënshkruar për shpejt vendimet, dhe në njërin nga to nuk e ka parë emrin e ish-kryeministrit, dhe poshtë tij e ka vendosur nënshkrimin e tij./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara