Hoxhaj: Jam takuar me Haradinajn, ia kam bërë të qartë atij, Mustafës e Limajt pozicionin e PDK-së për zgjedhjen e Presidentit

21:42 | 9 Dhjetor 2020

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj tha se u ka bërë me dije secilës parti se nuk do ta votojnë askënd për president, përveç atë që e propozon partia e tij.

Hoxhaj tregoi se është takuar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn dhe i ka bërë të qartë qëndrimin e partisë së tij.

“Kam pasur takim me Haradinajn, para dy javësh, ia kemi bërë të qartë atij.. Mustafës, Limajt që kushdo që dëshiron ta kenë voton për zgjedhjen e Presidentit, ne mund ta votojmë vetëm një kandidat që e propozon PDK-ja, e jo i partive të tjera”, tha Hoxhaj në Rubikon.

Lajmet më të lexuara