Hapet në Prishtinë panairi “Gratë në Biznes”

11:51 | 2 Dhjetor 2021

Në Prishtinë sot është hapur panairi “Gratë në Bines”
Në këtë panair mori pjesë edhe ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, e cila u premtoi mbështetje grave.

“Shpirti i ndërmarresisë është me grat dhe programi jonë qeverisës do t’i përkrah gratë. Unë në disa vizita të mijat pash shumë grah me shumë pak shkollë por me biznese shumë të mira. Në çdo grand që kemi do të jeni me nië pikë shtesë. Panairi është një nga instrumentet që ju udhëzo, por dhe ju hap rrugë që të ndihmojmë njëra- tjetrën, unë si ministre ndihna e fortë kur ju shohë juve të forta”, tha ajo.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara