Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush s’e nënshkroi “marrëveshjen”

19:46 | 22 Mars 2023

Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian në Ohër.

”Askush nuk e nënshkroi ”marrëveshjen”…..Seriozisht.”, shprehet Grenell përmes një postimi në Twitter.

Grenell gjithashtu e duke rishpërndarë deklaratën e Blinkenit i cili e përshëndet arritjen e kësaj ujdie mes palës së Kosovës dhe asaj të Serbisë.

Kujtojmë që Richard Grenell kishte rol kyç në arritjen e Marrëveshjes së Normalizimit Ekonomik Kosovë-Serbi në vitin 2020 në Washington DC, atë kohë nën qeverisjen e kryeministrit Avdullah Hotit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale