Grave të Krushës së Madhe iu premtohen nga 300 euro prej Qeverisë

15:19 | 16 Shtator 2020

Gratë e Krushës së Madhe, kanë pritur ministrin e Bujqësisë Besian Mustafa, deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj dhe kryetarin e komunës së Rahovecit Smajl Latifi.

Gjatë këtij takimi, zyrtarët e shtetit u kanë premtuar Grave të Krushës së Madhe mbështetje prej rreth 300 mijë euro.

Format e mbështetjes u lanë të konkretizoheshin në takimin e radhës.

Kujtojmë se Gratë e Krushës së Madhe merren me prodhimin e turshive dhe janë mjaft të suksesshme me këtë prodhimtari./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale