Gjykimi ndaj Salih Mustafës, sot përfundon dëgjimi i dëshmitarit të katërt

09:16 | 14 Tetor 2021

Në Gjykatën Speciale në Hagë të Holandës, do të vazhdojë edhe sot dëgjimi i dëshmitarit të katërt në rastin e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Dëshmitari i katërt i cili mban kodin W03594 do të përfundoj sot dëshminë e tij, shkruan arbresh.info

Mustafa akuzohet në kuadër të formave të ndryshme të përgjegjësisë penale, për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të paligjshme si krime lufte të kryera në kontekstin e konfliktit të armatosur jo ndërkombëtar në Kosovës, ose në lidhje me atë konflikt./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara