Gjykata Speciale fton edhe Sali Mustafën si të dyshuar

20:06 | 17 Tetor 2019

Eprori i lartë i UÇK-së për zonën e Llapit, Sali Mustafa, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale.

Ftesën në cilësinë e të dyshuarit për klankosova.tv e ka konfirmuar avokati i tij, Nikë Shala.

“Sali Mustafa dje e ka marrë ftesën për në Hagë dhe me datën 18.11.2019 në orën 9 e 30 duhet të paraqitet në Hagë pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Unë jam autorizuar nga ana e tij dhe do ta mbrojë në këtë çështje’.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara