Google ADS

Gjithçka gati për paradën më të madhe të FSK-së dhe Policisë

10:18 | 12 Qershor 2024
E.G

Kosova sot shënon 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit.

Në këtë date, 25 vite më parë trupat paqeruajtëse të NATO-s hynë në Kosovë pas bombardimeve kundër caqeve ushtarake e policore serbe në Kosovë dhe Serbi.

Për nder të kësaj dite, sot do të bëhet parakalimi i Forcës së Sigurisë dhe Policisë së Kosovës në shesh./Arbresh.info/

Të ngjashme